Polska para deblowa Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz zwyciężyli w mocno obsadzonym challengerze ATP w belgijskim Mons. Szczecinianin i Łodzianin pokonali najwyżej rozstawioną parę zawodów „Mons Ethias Trophy” w finale ? Francuzów Michaela Llodrę i Edouarda Rogera-Vasselina. Tenisowa batalia zakończyła się rezutatem 7/5 4/6 10/2.

W drodze do finału „Bedi” i „Jerzyk” pokonali: Belgów – Maxime Authoma i Yannicka Mertensa: 7/5 6/2. Następnie Brytyjczyka z polskimi korzeniami – Dominika Inglota i Czecha Lukasa Rosola: 6/4 6/1, w półfinale duet czesko-słowacki, Lukas Dlouhy/Michal Mertinak: 6/4 4/6 10/5 i w finale wspomnianych reprezentantów Francji. Para Janowicz/Bednarek triumfowała w takim układzie po raz pierwszy (regularnym partnerem deblowym Tomasza jest Mateusz Kowalczyk, a Jerzy bardzo rzadko gra w rywalizacji deblowej).

„Jerzyk” (#8 turnieju) brał udział w grze singlowej. Wygrał dwa mecze. Najpierw z Danielem Brandsem (ATP 114) z Niemiec: 6/3 6/4 i później z Rosjaninem – Jewgienijem Donskojem (ATP 127): 7/5 6/7 (4) 7/6 (4). W ćwierćfinale przegrał z Niemcem Tobiasem Kamke (ATP 71) 3/6 3/6.

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.