W wieku 36 lat, Roger Federer jest nadal bardzo aktywny na tourze. Po fantastycznym sezonie zdołał powrócić w rankingu ATP na pozycję numer dwa a swoją sytuację skonsolidował i ugruntował jako tenisista mając w ręku niesamowite kontrakty reklamowe i sponsorskie.

Według Forbesa, „Swiss Maestro” zarobił 64 miliony dolarów między czerwcem 2016 a czerwcem 2017 bez wielu występów na korcie. De facto, Roger opuścił całą drugą połowę sezonu 2016 i zdecydował się nie grać podczas sezonu 2017 na clay courcie.

Wydaje się, że Roger jest zdolny zarobić 2 miliony „zielonych” za grę w topowych pokazówkach jak ITPL i może także otrzymać 1 milion $ za grę w turniejach rangi ATP 250 czy ATP 500.

Czołowymi sponsorami Rogera są Nike, Wilson, Credit Suisse, Mercedes, Rolex, Lindt, Jura, Moet & Chandon, Sunrise i NetJets.

Nike daje 10 milionów $ rocznie aktualnemu numerowi 2 rankingu ATP. Na dodatek, aby zdobyć jeszcze trochę gotówki Roger ostatnio podpisał pięcioletni kontrakt z Barilla, który zagwarantuje mu gażę w wysokości 40 milionów dolarów.

Podsumowując Federer zarobił na korcie 106 milionów $, natomiast wszelkie umowy sponsorskie, reklamowe i promocyjne dały mu kwotę jednego miliarda „zielonych”.

Roger Federer jest w piątce najlepiej zarabiających sportowców na świecie.

Źródło: tennistonic

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.