Roger Federer wśród najbogatszych sportowców globu

Roger Federer wśród najbogatszych sportowców globu

W wieku 36 lat, Roger Federer jest nadal bardzo aktywny na tourze. Po fantastycznym sezonie zdołał powrócić w rankingu ATP na pozycję numer dwa a swoją sytuację skonsolidował i ugruntował jako tenisista mając w ręku niesamowite kontrakty reklamowe i sponsorskie.

Według Forbesa, “Swiss Maestro” zarobił 64 miliony dolarów między czerwcem 2016 a czerwcem 2017 bez wielu występów na korcie. De facto, Roger opuścił całą drugą połowę sezonu 2016 i zdecydował się nie grać podczas sezonu 2017 na clay courcie.

Wydaje się, że Roger jest zdolny zarobić 2 miliony “zielonych” za grę w topowych pokazówkach jak ITPL i może także otrzymać 1 milion $ za grę w turniejach rangi ATP 250 czy ATP 500.

Czołowymi sponsorami Rogera są Nike, Wilson, Credit Suisse, Mercedes, Rolex, Lindt, Jura, Moet & Chandon, Sunrise i NetJets.

Nike daje 10 milionów $ rocznie aktualnemu numerowi 2 rankingu ATP. Na dodatek, aby zdobyć jeszcze trochę gotówki Roger ostatnio podpisał pięcioletni kontrakt z Barilla, który zagwarantuje mu gażę w wysokości 40 milionów dolarów.

Podsumowując Federer zarobił na korcie 106 milionów $, natomiast wszelkie umowy sponsorskie, reklamowe i promocyjne dały mu kwotę jednego miliarda “zielonych”.

Roger Federer jest w piątce najlepiej zarabiających sportowców na świecie.

Źródło: tennistonic

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook