RAFA MY STORY. Kolejne ciekawe cytaty. Część czwarta.

Moya twierdzi, że tajemnicą olbrzymiej popularności Nadala na całym świecie jest to, że widać w nim pasję McEnroe’a, ale równocześnie posiada on samokontrolę Borga; zabójcy z zimną krwią. Posiadanie cech tych obu wielkich graczy to sprzeczność. Ale taki jest właśnie Rafa! Ludzie bardziej utożsamiają się ze słabszym, walczącym przeciwnikiem niż z wyniosłym faworytem, któremu zwycięstwa przychodzą łatwo.

Tenis to gra, która polega na znajdowaniu rozwiązań w nagłych sytuacjach występujących jedna po drugiej przez dłuższy czas. Żaden punkt nigdy nie jest taki sam a decyzje podejmuje się cały czas w ułamkach sekund. Gracz, który popełni błąd i go nie rozpamiętuje lub gracz, który zagra fantastyczną piłkę i prowadząc jest w stanie kontrolować wszechogarniający optymizm i kontynuować grę na równym poziome oceniając każde uderzenie niezależnie od siebie i na chłodno, to gracz, który będzie się wyróżniał i będzie zwycięzcą nie raz, nie dwa, ale cały czas. W tym szybkim procesie podejmowania decyzji, posiadanie chłodnej głowy jest kluczowe, a chłodna głowa zależy od twojego stanu emocjonalnego. I to jest jeden najważniejszy atrybut, który posiada Rafael nadal. Jego stan gotowości i umiejętność chłodnego myślenia na korcie może trwać godzinami, jest wręcz nadludzka. To jest klucz do wszystkiego.

Zwycięzca pokazuje swój najlepszy tenis w półfinałach i finałach turniejów przeciwko najlepszym, a nie w pierwszych rundach. A wielki mistrz gra najlepiej w finale Wielkiego Szlema. Bałem się “ciągle walczyłem z nerwami” ale je opanowałem. Jedyna myśl, która opanowała mój umysł to taka, że dziś będzie mój dzień. Nie zaprzepaszczę okazji.

Wujek Tony, mój trener, po moim pierwszy pojedynku z Federerem w Miami powiedział tak: “Nie wygrasz z nim talentem ani genialnością uderzeń. Zawsze będzie w stanie zagrać piłkę kończącą bardziej niż Ty, więc musisz wywierać na nim nieustanną presję, zmusić go do gry na maksimum swoich umiejętności.”

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

LepszyTrener.pl

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook