RAFA MY STORY. Ciekawe cytaty. Część piąta – ostatnia.

RafaMystoryokładka_4Trzeba pamiętać, że w tenisie często się wygrywa o mały włos. W tej grze występuje element matematycznej nieuczciwości. W koszykówce zwycięzcą jest zawsze ta drużyna, która zgromadziła najwięcej ilość punktów. W tenisie często jest tak, że nie wygrywa gracz ogólnie lepszy w pojedynku, lecz taki który jest lepszy w wygrywaniu kluczowych punktów w krytycznych momentach. To jest powód, dla którego tenis jest właśnie grą mentalną. Z tego też powodu myśl o zwycięstwie nigdy nie powinna uderzyć do głowy. W momencie triumfu, owszem, powinno się rozkoszować euforią. Później kiedy oglądasz wygrany mecz, często zdajesz sobie sprawę – czasami wzruszając ramionami – jak blisko byłeś przegrania meczu. Wtedy musisz przeprowadzić analizę tego, co się stało: czy powodem była utrata koncentracji, czy może muszę popracować nad słabszymi elementami swojej gry? A być może oba czynniki?

Gdy siedziałem na ławce w szatni dla zawodników, wujek Toni stał nade mną i powiedział: “Słuchaj, jeśli jest najmniejsza szansa na wygranie, walcz do samego końca. Ile razy gracze nie walczą do końca z powodu zmęczenia, wycieńczenia itd. ,ale jeśli jest szansa, jedna mała szansa na wygraną, musisz walczyć do samego końca, do ostatniej nadziei. Jeśli uda Ci się doprowadzić do stanu 4:4 w secie, nie wygra ten który jest najlepszy, ale ten który ma lepszą kontrolę nad nerwami.”

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook