Puchar Davisa w nowym formacie

Puchar Davisa w nowym formacie

Organizacja ITF zatwierdziła rozgrywki Pucharu Davisa w nowej odsłonie. Zmiany przewidują rywalizację 18 drużyn pod koniec roku. Reforma została przegłosowana przez narodowe federacje tenisa. ITF wraz z grupą inwestycyjną pod przewodnictwem piłkarza FC Barcelona Gerarda Pique i wsparciu przewodniczącego firmy Rakuten Hiroshiego Mikitani potrzebowali dwie trzecie większości głosów z 140 związków tenisowych na spotkaniu w Orlando na Florydzie.

Rezultatem decyzji podjętej w USA turniej został przeniesiony na koniec roku, gdzie 18 ekip zagra finały w stylu Mistrzostw Świata, które to odbędą się w Lille lub Madrycie. W reformę zainwestował amerykański multimilioner Larry Ellison.

Kwalifikacje odbędą się w lutym gdzie 12 drużyn awansuje do listopadowych finałów. Mecze odbędą się w trybie home and away. Dwa zespoły otrzymają dzikie karty a cztery to będą reprezentacje, które zakwalifikowały się do półfinałów w roku poprzednim i automatycznie awansują do finałowych rozgrywek.

Nowa wersja Pucharu Davisa, który liczy 118-letnią tradycje, otrzymała 71% głosów.
W zeszłorocznej rywalizacji Francja pokonała w finale Belgię 3:2.

Źródło: sportspromedia

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

LepszyTrener.pl

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

mecze na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook