Poznań Open: Goffin triumfuje!

David Goffin w pięknym stylu zapisał kolejny turniej w karierze na swoje konto. Belg pokonał w decydującym pojedynku poznańskiego Challengera Blaza Rolę 6:4, 6:2.

Rozstawiony z nr 3. Goffin w drodze do finału skrzyżował rakietę z naszym rodakiem – Grzegorzem Panfilem. Nie pozostawił jednak złudzeń, iż aktualnie znajduje się w wyjątkowej formie i Polaka z kwitkiem odesłał do domu. W finale przyszło mu się zmierzyć z nr 1 w Poznań Open – Blazem Rolą.

Słoweniec nawiązał walkę jedynie w pierwszym secie, gdzie przegrał różnicą dwóch gemów. Na drugi set Rola powinien był wyjść jeszcze bardziej zdeterminowany i  żądny rewanżu za inauguracyjną partię. Tak się jednak nie stało. W kolejnej, jak się potem okazał – ostatniej partii, Rola został zdominowany przez swojego belgijskiego rywala. Ostatecznie to Goffin po godzinie i 24 minutach gry mógł tylko odliczać minuty do podniesienia poznańskiego, tenisowego trofeum.

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Wideo Newsy

Sprawdź to

topspin-pro

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

topspin-pro