ATP
ATP ogłosiła znaczący wzrost płac przez następne cztery lata, który w tym okresie będzie się zwiększał a w roku 2018 suma nagród dla zawodników osiągnie kwotę 135 milionów dolarów w turniejach ATP World Tour. Wynagrodzenia dla tenisistów w roku 2015 rozciągną się po raz pierwszy do kwoty 100 milionów dolarów.

Wzrost płac na zawodach ATP jest dowodem i potwierdzeniem sukcesów męskiego profesjonalnego tenisa a także wiarą i zaufaniem w siłę tego produktu oraz zaplanowanego rozwoju na przyszłe lata.

Największy zastrzyk pieniędzy w zarobkach graczy trafi do turniejów rangi ATP World Tour Masters 1000 ze wzrostem rocznym 11%, a później o kolejne 3% czego rezultatem będzie 14 procentowe roczne zwiększenie środków w tej kategorii do roku 2018. Płace zawodników w turniejach rangi ATP World Tour 250 zwiększą się średnio o 3,5% na rok przez ten sam okres.

Ostatnie postanowienia dotyczące turniejów kategorii Masters 1000 oraz kategorii ATP 250 oznaczają, że wynagrodzenia są już teraz potwierdzone w trzech turniejowych kategoriach rozgrywek ATP World Tour przez okres czteroletni. Płace na okres pięciu lat dla zawodów rangi ATP World Tour 500 zostały określone z końcem roku 2013.

Dodatkowo w ustanowieniu poziomu nagród dla zawodników na tourze, organizacja ATP wkrótce ogłosi kalendarze rozgrywek na lata 2016-2018 co oznacza także, że te kluczowe kwestie będą ustanowione na okres następnych czterech lat.

Źródło: ATP

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.