Metoda andullacji: mistrzowski sposób na regenerację

Metoda andullacji: mistrzowski sposób na regenerację

Urazy to nieodłączne ryzyko związane z uprawianiem sportu. Ich przyczyn jest wiele ? od niekorzystnych zbiegów okoliczności, przez uszkodzenia wynikające z przeciążeń, sumowanie się mikrourazów czy kontuzje nowicjuszy wynikające z braku rozgrzewki lub zbytniego forsowania nieprzystosowanych jeszcze do obciążenia obszarów narządu ruchu. Równie istotny jak rozgrzewka jest także proces regeneracji ? powrotu wydolności wysiłkowej do poziomu wyjściowego, (lub zbliżonego) po obciążeniach fizycznych czy doznanych urazach. Mistrzowie sportowi tacy jak Adam Małysz czy Angelique Kerber wykorzystują w tym celu znaną od lat na Zachodzie, jednak będącą jeszcze nowością w Polsce metodę andullacji.

Zdrowotne wibracje

System andullacyjny zastosowany w specjalistycznych urządzeniach do masażu to połączenie wyselekcjonowanej wibracji z podczerwienią o naukowo udowodnionym działaniu prozdrowotnym. Skuteczność tej technologii polega na wprowadzeniu komórek i płynów w organizmie w mikrodrgania. Wibracje o szerokim zakresie częstotliwości wytwarzają mikroprądy elektryczne. W konsekwencji pobudzana jest produkcja ATP ? cząsteczki odpowiadającej za transport ?energii? w komórkach. W ten sposób masaż pobudza i przyspiesza procesy regeneracyjne i wzmacnia naturalne funkcje fizyczne.

Masaż na medal

Andullacja to iście mistrzowskie rozwiązanie, z którego korzystają wielkie nazwiska i instytucje świata sportu ? wśród nich wymienić można Adama Małysza, który łóżko do masażu andullacyjnego zabrał ze sobą na jedną z edycji Rajdu Dakar. Technologia ta stosowana jest także przez jedną z najlepszych tenisistek świata, zwyciężczynię Australian Open 2016, Angelique Kerber. Kombinację podczerwieni i masażu wibracyjnego wykorzystują także inni profesjonalni sportowcy, m.in. piłkarz Liverpoolu Simon Mignolet, pięciokrotny zwycięzca Rajdu Dakar Cyril Despres, czy tenisista David Ferrer. Z technologii tej korzysta także Niemiecki Związek Sportów Olimpijskich DOSB, oraz ? rosyjskie Centrum Kosmiczne przygotowujące wyprawę na Marsa.

Właściwa regeneracja ? klucz do sukcesu

Nie ma w sporcie sukcesu bez korzystania z odnowy psychosomatycznej ? podkreśla prof. Dariusz Mucha, prof. nadzw. dr hab. nauk o kulturze fizycznej z Międzynarodowego Instytutu Fizjoterapii i Zdrowia. Tylko świadome odziaływanie na organizm przyspiesza fizjologiczne procesy wypoczynkowe, a znakomitym narzędziem w tym obszarze jest system andullacyjny HHP. Wyposażony jest on w programy do relaksacji i stymulacji całego ciała i jego wybranych partii w zależności od indywidualnych potrzeb. Jeden z nich dedykowany jest regeneracji organizmu po wysiłku sportowym. Wpływa on na przyspieszenie tego procesu, redukuje bóle mięśni, aktywuje i wspomaga procesy usuwania zbędnych produktów przemiany materii ? dodaje prof. Mucha.
To jednak nie wszystkie z prozdrowotnych efektów działania technologii andullacji. Stymulacja ciała poprzez ten system wpływa m.in. na układ krwionośny i skutecznie reguluje ciśnienie krwi. Usprawnia także odpływ krwi żylnej, zmniejsza opór krwi w tętnicach, wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a także poprawia pracę serca. W efekcie organizm jest lepiej zaopatrzony w tlen i substancje odżywcze

Źródło MSLGroup

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook