Dotychczasowe zawody w chilijskim Vina del Mar zostaną przeniesione w przyszłym roku do stolicy Ekwadoru – Quito. Turniej na nawierzchni ceglastej odbędzie się na początku lutego i będzie zarządzany przez firmę ‘IMLA de Colombia’, która także operuje zawodami Copa Claro ATP World Tour 250 w Bogocie. Zarząd ATP zatwierdził przenosiny na spotkaniu w Nowym Jorku w zeszłym tygodniu, chociaż ten ruch jest przedmiotem oficjalnej umowy pisemnej.

“To był bardzo ekscytujący rok dla mnie i naszej firmy IMLA aby mieć okazję być częścią nowego turnieju ATP w Quito w Ekwadorze” – powiedział Manuel Mate, prezes ‘IMLA de Colombia’
“Będąc z Kolumbii, Ekwador jest naszym najbliższym sąsiadem i krajem o jednym z większych ekonomicznych wzrostów, ze wspaniałym rozwojem turystyki oraz wielką bazą kibiców tenisa”,
„Wiemy, że to partnerstwo dwóch krajów z dwoma turniejami z cyklu ATP World Tour oraz promotorzy tenisa z pasją jak Fabricio Valdivieso spowodują rozwój tenisa na naszym kontynencie. Zawodnicy i fani pokochają turniej ATP 250 w Ekwadorze. Nie przegapcie go w lutym 2015”.
Najwyżej sklasyfikownym zawodnikiem z Ekwadoru w rankingu ATP jest Emilio Gomez, syn mistrza French Open z roku 1990 – Andresa Gomeza. Obecnie jest 283 rakietą na świecie.

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.