Select Page

MARCELO RIOS – CZŁOWIEK, KTÓREGO PRAWIE NIE ZNAMY. Wybraliśmy kilka ciekawych cytatów. Część pierwsza.

okładkariosMichael Chang: “Dlaczego piszesz książkę o Marcelo Riosie?”

Marat Safin: “Miał talent i mógł zdobyć dziesięć tytułów wielkoszlemowych.”

Roger Federer: “Podziwiałem Marcelo i byłem jego wielkim fanem.”

Thomas Johansson: “Gra Riosa sprawiała, że czułeś się jakbyś pierwszy raz stał na korcie.”

Mats Wilander: “Myślałem, że Rios to chłopiec do podawania piłek.”

David Marcer: “Sądzę, że on nie szanuje wielu ludzi mediów. Sądzę, że traktuje nas jak pasożyty, które żyją z jego talentu.”

Nick Bollettieri: “Tacy się rodzą jeden na milion. Nie można nauczyć tego, co on posiadał”

Mike Agassi: “W pewien sposób był lepszy od Andre Agassiego, gdyż nie można było odczytać uderzeń Riosa.”

Michael Joyce: “Serwował przy stanie 0:40. Trzy mecz pointy dla przeciwnika. Pierwszy serwis autowy. Drugi serwis uderza najmocniej jak potrafi i trafia asa serwisowego. Wracam do linii serwisowej a on mówi: “Teraz wygrywamy”. Przysięgam, że od tego momentu każdą piłkę uderzał jakby była wygrywająca od samego początku”

Mika Nakajima: “Marcelo załatwił go. Wchodzimy do łazienki i gość jest sztywny.”

Peter Lundgren: “Marcelo powiedział mi: “przykro mi, że tak się zachowałem. Uważałem Cię za świetnego trenera.”

 

 

?Jeśli chodzi o Riosa, to widziałem go przynajmniej 20 razy jak grał. Zarządzałem obsługą kortów w Indian Wells od 15 lat i ponieważ stadion należał do mnie to miałem okazję widzieć największych tenisistów w akcji, ale Rios był zawsze faworytem. Jak on potrafił grać! Potrafił pstryknąć paluszkami i odmienić spotkanie jak nikt inny. Mógłbym Wam też opowiedzieć kilka szalonych historii, które odbyły się poza kortem. Oglądałem kiedyś walkę Mike?a Tysona w muzeum ?Hall of Champions? w kurorcie ?Old Hyatt? podczas turnieju Indian Wells, kiedy Rios wszedł z pięcioma prostytutkami w miniówkach i szpilkach. Widok był niesamowity. Przerażeni wolontariusze pracujący przy turnieju momentalnie wyszli z pomieszczenia. Pozostali patrzyli z niedowierzaniem. Nie jestem pewien, czy Rios widział chociaż sekundę walki? był tam po prostu ze swoimi dziewczynami.  Innym razem został wyrzucony z turnieju UCLA za ubliżanie sędziemu, do którego mówił ?Pierdol się?. Kilku z nas z Obsługi Imprezy miało to ?szczęście? eskortować go do samochodu. Gdy tylko dotarliśmy na miejsce, Rios podszedł prosto do bagażnika i wyciągnął olbrzymią strzelbę, którą zaczął machać dookoła, kierując ją na znaki, samochody czy cokolwiek innego w pobliżu. Jego prawnik, który najwyraźniej towarzyszył mu w podróżach z powodu problemów, natychmiast wyrwał mu strzelbę z ręki i schował z powrotem do bagażnika. Rozmawiali o kłopotach z celnikami, po czym odjechali.?

 

?Jechałem razem z Marcelo samochodem z hotelu na korty trzy kolejne poranki.  Na pierwszych dwóch próbowałem grzecznie nawiązać z nim rozmowę, ale jego reakcje ograniczały się do paru burknięć. Trzeciego poranka odpuściłem sobie. Podziwiałem go jako tenisistę, nie jako człowieka.?

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

wyniki na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook