Trofeum ATP Challenger Tour w Le Gosier w grze podwójnej zdobyte przez Polaka Tomasza Bednarka i Kanadyjczyka Andila Shamasdina! Zwycięski debel pokonał w finale plasujących się wyżej Gero Kretshmera i Michaela Venusa 7:5, 6:7, 10-8.

Polsko-kanadyjska para rozpoczęła spotkanie wyśmienicie, przełamując rywali i wychodząc na prowadzenie 3:0. Niestety nie cieszyli się nim zbyt długo i wymagający przeciwnicy doprowadzili do wyrównania. Na szczęście to w końcówce Bednarek i Shamasdin zachowali zimną krew i seta pierwszego mieli w kieszeni.

Druga odsłona spotkania to walka łeb w łeb, gem za gem i co za tym idzie – dodatkowa partia. W tie-breaku to tenisiści stojący po drugiej stronie siatki, niż nasz rodak, mogli cieszyć się ze zwycięstwa do 5.

W super tie-breaku to Bednarek i jego partner wysunęli się na pięciopunktowe prowadzenie, ale tak jak w secie pierwszym nie utrzymali swojej przewagi. Nowozelandczyk i Niemiec wyrównali do stanu 8:8. Na koniec ostatniej odsłony spotkania szczęście uśmiechnęło się do Polaka i Kanadyjczyka, którzy zdobyli dwa punkty z rzędu i tym samym przypieczętowali swój sukces na korcie w całym turnieju w Le Gosier.

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.