Odbywające się aktualnie kwalifikacje do turnieju BNP Paribas Katowice Open szczęśliwe tylko dla jednej polskiej tenisistki – Pauli Kani. 

Do rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju pań w Katowicach, poprzez kwalifikacje dołączyła 21-letnia Paula Kania, która pokonała Stephanie Vogt 6:3, 6:4. Podobnego sukcesu niestety nie udało się osiągnąć innym naszym rodaczkom, biorących udział w eliminacjach. Zuzanna Maciejewska przegrała z Rosjanką Pervak 6:4, 6:3, Marta Kowalska uległa faworytce spotkania – Włoszce Camerin 6:0, 6:2, a Katarzyna Pyka nie zdołała poradzić sobie z Francuzką Feuerstein, przegrywając 6:2, 6:3.

Dzisiaj poznaliśmy także rywali naszych polskich tenisistek, które nie brały udziału w kwalifikacjach.  Nasza najlepsza tenisistka zagra w swoim pierwszym meczu przeciwko 134. w rankingu Czeszce Pliskovej. Rywalką Katarzyny Piter będzie niebezpiecznie grająca Camila Giorgi – plasująca się na 67 pozycji na liście najlepszych tenisistek, Magdalena Linette stanie twarzą w twarz z Klarą Koukalovą, zaś najmłodsza polska zawodniczka zagra przeciwko 30-letnie Yvonne Meusburger.

Turniej BNP Paribas Katowice Opęn będzie rozgrywany 7-13 kwietnia.

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.