Tennis Canada, ciało zarządzające tenisem w Kanadzie oraz firma Rogers porozumiały się co do pięcioletniego przedłużenia umowy dotyczącej sponsoringu i prawa do nazwy turniejów Rogers Cup.

Według warunków umowy, Rogers, kanadyjskie przedsiębiorstwo telefonii bezprzewodowej, będzie nadal sponsorem tytularnym męskiego i kobiecego turnieju tenisowego do roku 2020 – jest to kontynuacja partnerstwa od roku 2001.

Firma Rogers będzie także współpracowała z Tennis Canada nad inicjatywą rozwoju tenisa w Kanadzie i wspierania tenisowych talentów jako część umowy partnerskiej.

Porozumienie także przewiduje, że angielskojęzyczny sportowy kanał telewizyjny o nazwie Sportsnet (należący do Rogersa) będzie jedynym posiadaczem praw telewizyjnych do turniejów od 2016 roku. Wcześniej Sportsnet miał jedynie prawa do początkowych rund turniejów.

Dodatkowo francuskojęzyczny kanał sportowy TVA Sports na podstawie sublicencji uzyskał prawa do transmisji zawodów Rogers Cup do roku 2020.

Turnieje Rogers Cup rozgrywane są co roku w Montrealu i Toronto na kortach twardych, rywalizują mężczyźni i kobiety. Męska rywalizacja to turniej rangi Masters 1000 w rozgrywkach ATP Tour, damskie zawody to ranga Premier 5 w cyklu WTA.

W roku 2015 turniej mężczyzn odbędzie się w Montrealu w dniach 7-16 sierpnia, podczas gdy panie zagrają w Toronto w dniach 8-16 sierpnia.

Źródło: Sportspromedia

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.