Były nr 1 światowego tenisa otworzył akademię w Chinach

Niegdysiejszy nr 1 światowego tenisa – Juan Carlos Ferrero wraz ze swoim długoletnim trenerem – Antonio Martinezem Cascalesem otworzyli w Chinach, dokładniej w mieście Shenzhen, akademię tenisową – Gemdale-Ferrero International Tennis Academy. 

Ferrero wyraził swoje zadowolenie, iż może współpracować z Chinami nad nowo powstałą inicjatywą. „Czuję, że Shenzhen staje się naprawdę istotnym miastem dla tenisa ziemnego w Chinach. Dzięki wszechobecnej pracowitości i naszej filozofii szkolenia, jestem przekonany, że będziemy polepszać umiejętności tenisowe naszych uczniów i kształcić przyszłych mistrzów” – dodał Hiszpan.

Shenzen w tym roku jest gospodarzem dwóch turniejów. Już teraz na kortach akademii odbywa się turniej ATP Challenger Tour, zaś we wrześniu rozpoczną się zmagania w zawodach z serii ATP World Tour 250.

Gemdale-Ferrero International Academy obejmuje stadion, który mieści 5 tysięcy widzów, 20 kortów z twardą nawierzchnią, 8 kortów krytych ( 4 korty twarde i 4 korty ziemne).

Akademia zostanie oficjalnie otwarta we wrześniu bieżącego roku.

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

LepszyTrener.pl

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

mecze na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

Kontestacja