Po niedawnym sukcesie Niemca Alexandra Zvereva w Hamburgu kolejny siedemnastolatek „gryzie” starszych od siebie zawodników. W Umag Chorwat Borna Corić po wygraniu dwóch spotkań singlowych (wcześniej wyeliminował Francuza Edourada Rogera-Vasselina i Argentyńczyka Horacio Zeballosa) był blisko wyeliminowania rozstawionego z numerem jeden w turnieju Włocha – Fabio Fogniniego. Niespodzianka jednak się nie wydarzyła. Pierwszy set mimo, iż był zacięty stanowił swoistego rodzaju festiwal błędów. Reprezentant Italii (ATP 20) jakby trochę nieobecny popełnił aż pięć podwójnych błędów serwisowych. Pierwszy set dla nastolatka z Zagrzebia 7/5. Drugi set to szybkie prowadzenie dla młodziana 2-0, 27-latek odrobił stratę przełamania i wyszedł na prowadzenie 3-2 a potem 4-3, 5-4 i 6-5. Szybko kończące się akcje i nieco chaotyczne z obu stron – gdzie jednak Chorwatowi nie można odmówić ambicji – stanowiły główny trzon meczu. W tiebreaku niesiony dopingiem Corić okazał się nieskuteczny, dwa proste błędy, „wystawka” na pół kortu i Włoch zwyciężył 7-4 finałową rozgrywkę seta. Co ciekawe do tego momentu statystyka pokazywała 38-30 w niewymuszonych błędach. Drugi set okazał się o tyle kluczowy, że na trzeci set „Fogna” wyszedł pewniejszy i reszta meczu była już pod jego dyktando; 4-2 a potem 6/3 i cały mecz dla reprezentanta azzurich (Chorwat wygrał dwie piłki więcej w całym pojedynku 105 -103 i w pierwszych dwóch setach lepiej serwował).

„Grande Fabio” prywatnie fan Interu Mediolan i gwiazdy sportów motorowych – Valentino Rossiego zainkasował już na swoje konto 90 pkt do rankingu ATP oraz 22 tys. euro.

W półfinale zmierzy się z będącym w dobrej formie Urugwajczykiem – Pablo Cuevasem. W drugiej połówce o finał zagrają główny faworyt do zwycięstwa – Marin Cilić z weteranem Hiszpanem Tommym Robredo.

Fabio Fognini – Borna Corić 57 76(4) 63

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.