ATP Metz: Fyrstenberg i Matkowski sięgają po 15. tytuł!

Polish Power mogą świętować kolejny wspólny tytuł. Tym razem podnieśli już swoje piętnaste trofeum w karierze deblowej.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski po niezbyt dobrych występach w tegorocznym Roland Garros podjęli decyzję o zakończeniu wspólnej gry. Niestety, nie był to dobry pomysł, bowiem tak jak „Frytka”, tak i „Matka” ze swoimi nowymi partnerami nie zapisali w swojej karierze większych sukcesów. Ponownie do wspólnych występów wrócili w turnieju w Hamburgu, lecz nie był to owocny „comeback” Polaków, bowiem polski debel musiał pożegnać się z rozgrywkami już w pierwszej rundzie. W tegorocznym turnieju we francuskim Metz, Fyrstenberg i Matkowski poprawili swój wynik sprzed 6 lat i sięgnęli po najważniejsze trofeum gry podwójnej Moselle Open.

W historii występów naszych najlepszych deblistów w Metz, widnieją świetne rezultaty. Swój debiut panowie zaliczyli w 2006 roku i właśnie wtedy doszli do półfinału tego turnieju. W następnych dwóch latach byli o włos od sięgnięcia po tytuł, lecz nie mogli znaleźć sposobu na parę Arnaud Clement/Michael Llodra.

Do trzech razy sztuka. Polacy występujący już po raz trzeci w finale Moselle Open, trafili po drugiej stronie siatki na chorwacko-fiński duet – Marin Draganja/Henri Kontinen. O końcowym rezultacie musiał zadecydować super tie-break, w którym to lepsi okazali się tenisiści z naszego kraju.

Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski ? Marin Draganja/Henri Kontinen 6:7 (3) 6:3 10:8.

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

LepszyTrener.pl

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

mecze na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook

Kontestacja