Organizacja ATP World Tour poinformowała o strategicznej współpracy z firmą Infosys, która będzie nowym globalnym partnerem usług technologicznych oraz sponsorem platynowym na kolejne trzy lata.

Infosys, ogólnoświatowy lider w konsultingu i usługach technologicznych wspomoże ATP w rozwoju platformy analitycznej dla kibiców białego sportu i zawodników.

Przedsiębiorstwo technologiczne skorzysta z Infosys Information Platform (IIP) w celu rozwoju wyjątkowego Centrum Wyników i Statystyk (ATP Scores & Stats Centre), które będzie zarządzało, analizowało i tłumaczyło dużą liczbę danych z meczów tenisowych zarówno tych przeszłych jak i obecnych, dostarczy fanom w czasie rzeczywistym wiele informacji o rozgrywkach. Score & Stats Centre będzie dostępne na różnych kanałach.

Infosys ma zadanie także aby zreorganizować strefę zawodników tzw. ATP Player Zone jako nowej generacji platformę zaangażowania zawodników oraz aplikację mobilną, która pozwoli zawodnikom na rejestrowanie się na turnieje, przeglądanie informacji o możliwościach podróżowania i kontaktowania się z innymi tenisistami.

Ponadto, oprócz strategicznego partnerstwa technologicznego, Infosys będzie sponsorem organizacji ATP World Tour i kończącego sezon turnieju Masters Panów czyli Barclays ATP World Tour Finals do roku 2018.

Chris Kermode, prezydent ATP powiedział: „Jesteśmy zachwyceni zapoczątkowaniem tej nowej współpracy z firmą Infosys. Możliwości technologiczne, statystyki i dane w męskim profesjonalnym tenisie są ogromne”.

„Dzisiejsze ogłoszenie partnerstwa jest świetną wiadomością dla ATP, witamy lidera przemysłu Infosys i robimy ważny krok w kierunku zbadania nowych okazji na tym polu. Oczekujemy rozwijania wielu ekscytujących inicjatyw, które są częścią naszego partnerstwa”.

Dr. Vishal Sikka, dyrektor wykonawczy Infosys dodaje: “Dla mnie jako kibica tenisa, jest to naprawdę ekscytujące aby pomyśleć jak możemy wynaleźć cudowne, nowe i angażujące doświadczenia dla fanów. Wspaniałe przeżycia dla kibiców tenisa są tym co ATP zawsze mocno wspierała i teraz my możemy to polepszyć naszą wspólną pracą”.

„Fani wkrótce będą mieli okazję całkowicie zaangażować się w akcję, poczuć pasję i intensywność w każdym meczu a nawet więcej. Partnerstwo zobowiązuje nas do dostarczenia nowych doświadczeń w nowy sposób dla kibiców z całego świata oraz obsługę informacyjną wielu nowych typów zaangażowania klienta.”

Źródło: sportspromedia

www.interbookie.pl

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.