Amazon Prime Video – technologiczny gigant Amazona i serwis video on demand (VOD) -podpisał dwuletni kontrakt z ATP (Association of Tennis Professionals) organizacyjnym ciałem męskich rozgrywek tenisowych oraz ciałem transmisyjnym czyli ATP Media.

Serwis VOD jest już teraz oficjalnym partnerem streamingowym ATP World Tour. Umowa obejmuje ogólnoświatowy przekaz poprzez Amazon Prime Video inauguracyjnego turnieju o nazwie Next Gen ATP Finals, rywalizację kończącą sezon najlepszych ośmiu zawodników z rankingu ATP World Tour w wieku 21 lat lub poniżej.

Porozumienie – które zaczyna się wydarzeniem w roku 2017 – da Amazonowi światowe prawa OTT (czyli over the top content), oprócz Chin za to wyłączne prawa w USA do transmisji Next Gen ATP Finals.

Zawody Next Gen ATP Finals w roku 2017 będą zorganizowane w Mediolanie w dniach 7-11 listopada. ATP ogłosiło także, że podczas tego turnieju będzie testować technologię ‚Hawk-Eye Live’ (‘electronic line calls only’ system). Oznacza to, że po raz pierwszy podczas rywalizacji ATP sędzia główny będzie jedynym na korcie sędzią, natomiast technologia będzie miała za zadanie oceniać czy piłka była w korcie czy był out. Ostateczne decyzje czy nowy system się przyjmie będą po opiniach tenisistów występujących w evencie.

Źródło: sportspromedia

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.