ATP Hamburg: Janowicz gromi w I rundzie

Po ostatnim nieudanym występie Jerzego Janowicza w Bastad, gdzie skreczował w drugim secie w meczu przeciwko Serbowi Dusanowi Lajoviciowi, dzisiaj pewnie wrócił do gry. Polak pokonał Hiszpana Alberta Ramosa 6:0, 7:5 w I rundzie German Open Tennis Championships w Hamburgu.

Jerzyk nie był faworytem pojedynku. Udowodnił jednak już w partii otwarcia, iż zasługuje na to miano. 23-letni łodzianin, który z tenisistą z Barcelony spotkał się dwa razy, dzisiaj mógł poprawić swoje statystki i po raz drugi cieszyć się ze zwycięstwa nad Ramosem.

Śledząc grę obu panów w pierwszym gemie, można było przypuszczać, iż nie wróży on niczego dobrego dla Polaka. Janowicz był bliski utraty swojego podania, lecz zdołał dwa razy się wybronić i przystąpić do kontrataku, trwającego 5 kolejnych gemów. Najlepszy polski tenisista położył swojego przeciwnika na łopatki, wrzucając do swojej kieszeni wszystkie gemy w pierwszym secie.

Druga partia to wybudzenie się Ramosa z głębokiego snu i nawiązywanie walki. Panowie poczęli grać wyrównany tenis i nie pozwalali sobie na utratę gema przy własnym podaniu. Co prawda Janowicz miał szansę na zdobycie break pointa, szybko jednak został pozbawiony złudzeń. Udało mu się natomiast przełamać swojego rywala i wykorzystać piłkę meczową w gemie 12.

W II rundzie turnieju z cyklu ATP World Tour 500 w Hamburgu, Jerzy Janowicz zmierzy się z Ukraińcem Ołeksandrem Dołgopołowem.

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Wideo Newsy

Sprawdź to

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Najświeższe informacje zawsze na facebooku.

Zamknij