Marcin Matkowski i Robert Lindstedt świętują swoje drugie zwycięstwo w turnieju w Cincinnati. Polak i Szwed pokonali w II rundzie Ivana Dodiga i Marcela Melo.

Polsko-szwedzki duet, który w ostatnim turnieju w Toronto, odpadł już w pierwszej rundzie, teraz pewnie brnie po triumf. W swoim inauguracyjnym meczu przeciwko Brytyjczykowi Murrayowi i Australijczykowi Peersowi, Matkowski i jego partner zapewnili sobie awans do II rundy wygrywając super tie-breaka. Dzisiaj po dokładnie godzinie gry zameldowali się w ćwierćfinale Western & Southern Open w Cincinnati.

Matkowski i Lindstedt niezbyt pewnie weszli w mecz. Już w drugim gemie partii inauguracyjnej zostali przełamani. Szybko jednak wzięli się w garść i ruszyli z impetem do odrabiania strat. Zdobyli 6. gemów z rzędu i chorwacko-brazylijskiej parze nie pozwolili zaistnieć na korcie. W drugim secie kluczowym momentem była strata podania w gemie 3. przez Dodiga i Melo, którzy w gemie ósmym mieli szansę na wyrównanie rezultatu, lecz zabrakło postawienia kropki nad „i”. Lindstedt i Matkowski jako pierwsi zapisali na swoje konto 6 gemów i w najbliższym spotkaniu powalczą o półfinał turnieju w Cincinnati.

Ćwierćfinałowymi przeciwnikami będą Steve Johnson/Sam Querrey bądź David Marrero/Fernando Verdasco.

Marcin Matkowski/Robert Lindstedt – Ivan Dodig/Marcelo Melo 6:2, 6:4

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.