Select Page

Architekci serwowali z ATLASEM

Na co dzień łączą pasję i precyzję. W miniony weekend połączyli je ze sportem. W dniach 7-9 czerwca, na poznańskim obiekcie Kortowo Tennis Club, architekci-tenisiści spotkali się na XXIII Mistrzostwach Polski Architektów w Tenisie. Jednym ze sponsorów zawodów TennisArchiCup 2013 była firma ATLAS.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad osiemdziesięciu architektów. Część z nich przybyła, by walczyć o zwycięstwo w Mistrzostwach, inni stawiali swoje pierwsze kroki na korcie pod czujnym okiem trenerów w ramach prowadzonej Akademii Tenisa. O emocjach w trakcie rozgrywek, poziomie sportowym, znakomitej atmosferze i zaangażowaniu, zarówno doświadczonych, jak i początkujących architektów-tenisistów, najlepiej świadczy fakt, iż zupełnie oddali się oni grze i kibicowaniu kolegom i koleżankom. Namiot, w którym mogli obejrzeć bezpośrednią transmisję z rozgrywek na kortach Rolland Garros w Paryżu, świecił pustkami.

– Motto naszej firmy to „ATLAS wspiera fachowców”. Dajemy temu wyraz, wspierając wykonawców i architektów przy realizacjach inwestycji bez względu na ich skalę. Nasze działania nie ograniczają się jednak tylko do aktywności branżowej – opowiadał Jacek Michalak, wiceprezes firmy ATLAS. – Fachowcami są dla nas również sportowcy – pasjonaci na kortach, boiskach, torach wyścigowych. Pragniemy im towarzyszyć i wspierać w rozwoju, w zdobywaniu kolejnych tytułów i pucharów. Zawody TennisArchiCup to idealny przykład synergii naszych działań i doskonały dowód na to, że chemia budowlana i tenis nie są odległymi tematami.

fot. Bartosz Jankowski / www.bartoszjankowski.pl /

Ogromną atrakcją pierwszego dnia była wideo-konferencja z Jerzym Janowiczem, łódzkim tenisistą, którego ATLAS wspiera od początku 2013 roku. Jerzy opowiadał m.in. o swoich ostatnich dokonaniach na paryskich kortach. Wywiad poprowadził Hubert Kwinta, dziennikarz, prywatnie i zawodowo pasjonat tenisa ziemnego. Dodatkowo, architekci wzięli udział w zabawie integracyjnej, której patronowała łódzka firma. Każdy z uczestników przed wejściem na salę otrzymał identyfikator w jednym z dwustu pasteli z palety nowych tynków cienkowarstwowych SAH. Zadanie polegało na odnalezieniu swojego „SAH-owego bliźniaka” kolorystycznego. Dwie pary, które odnalazły się w najkrótszym czasie, wygrały torby i plecaki tenisowe z autografem Jerzego Janowicza.

W sobotę i niedzielę architekci spotkali się z Radosławem Szymanikiem, kapitanem polskiej reprezentacji w walce o Puchar Davis, które to zawody odbędą się w połowie września. W trakcie warsztatów udzielał on uczestnikom bezcennych korcie na korcie. Architekci serwujący swoje pierwsze piłki mogli też wziąć udział w trzydniowych sesjach w ramach Akademii Tenisa. Była to dla nich niepowtarzalna okazja, by szlifować swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów.

TAC_3_Fot.M-Active

Po oficjalnej ceremonii wręczenia nagród i pucharów, architekci i organizatorzy TennisArchiCup postanowili uroczyście podziękować Radosławowi Szymanikowi. Trzymając duży banner ze zdjęciami polskich reprezentantów oraz napisem „Grupa światowa czeka” – poprosili oni kapitana polskiej reprezentacji o wspólną fotografię. W ten sposób uczcili trzy dni wypełnione pięknymi sportowymi emocjami.

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.

About The Author

love4tennis.pl to platforma internetowa, która ma łączyć entuzjastów tenisa. Kibiców z Polski z resztą świata. Chcemy czerpać doświadczenia międzynarodowe i przekładać je na polski grunt. Chcemy uczyć się od najlepszych i przekazywać polskim odbiorcom światowe trendy w tenisie. Chcemy wzbogacać wiedzę Naszych polskich kibiców i ludzi związanych z tenisem aby rozwijali się, aby wprowadzali w swój warsztat szkoleniowo-edukacyjny nowe sposoby myślenia i kreacji tenisowej. Chcemy popularyzować tenis w Polsce jako sport otwarty na ludzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyniki na żywo

Yahoo Tennis & BBC Tennis

Stakehunters

Wideo Newsy

Valverde System

ATP Tennis Radio

Sprawdź to

topspin-pro

Yop Polls

Któremu zawodnikowi kibicujesz? Which player of #NextGen you like the most?

LepszyTrener.pl

Zajrzyj na facebooka

Wybierz coś dla siebie

mecze na żywo

Zobacz naszego ebooka

Piłka nożna Livescore

Ebook oraz audiobook