Była liderka rankingu WTA – Ana Ivanović, rozpoczęła współpracę z nowym trenerem. Szkoleniowcem Serbki mieszkającej aktualnie w Bazylei jest Dejan Petrović.

Były zawodnik, który reprezentował Serbię i Czarnogórę w Pucharze Davisa w latach 2003 – 2004, były trener tenisowych sław – Novaka Djokovicia i Jeleny Janković. Teraz pod jego okiem będzie trenować piękna Ana Ivanović.

Niedawno, tenisistka urodzona w Belgradzie zakończyła współpracę z jej dotychczasowym trenerem Nemanją Kontićem. Ostatnie dni spędziła na Majorce, trenując już ze swoim nowym trenerem. Co nowego wprowadzi do gry Any? Wszyscy będą mogli zobaczyć już 28 lipca w turnieju w Stanford.

„Ana rozpoczęła współprace z poważnym człowiekiem, który zna się na tenisie, dużo przeszedł w przeciągu swojej kariery, pracował z wielkimi imionami, a także sam był niegdyś dobrym tenisistą w singlu i deblu. Mowa jest o świetnym strategu, który doskonale zna się na rzeczy” – powiedział Čedomir Šoškić z Serbskiego Związku Tenisowego.

Petrović jako tenisista najwyżej plasował się w roku 2000. Był wtedy 157. zawodnikiem w rankingu ATP. Wystąpił we wszystkich turniejach Wielkiego Szlema w sezonie, a największym sukcesem było pokonanie Lleytona Hewitta. Był także selekcjonerem reprezentacji Serbii (i Czarnogóry) w latach 2005 – 2007.

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.