image002
W listopadzie „Open Court” przygląda się końcówce sezonu rozgrywek kobiecych. Osiem najlepszych tenisistek świata, z Angelique Kerber na czele, w zeszłym miesiącu ukończyło zmagania w WTA Finals na kortach w Singapurze. Podczas tego turnieju Pat Cash spotkał się z trzecią tenisistką świata w rankingu WTA, Agnieszką Radwańską.

 

Zawodniczka zapytana o jej marzenia i plany na 2017 rok odpowiedziała: „Wygranie Wielkiego Szlema to marzenie każdej z nas. Moje także. Chciałabym jeszcze przez kilka najbliższych lat grać naprawdę dobry tenis. Pragnę pozostawać w dobrej kondycji i zdrowiu, a także cały czas utrzymywać się w pierwszej piątce, pierwszej dziesiątce najlepszych zawodniczek, co wbrew pozorom jest bardzo trudne. Sądzę więc, że będzie to bardzo wymagający rok.”

 

Szanse Radwańskiej na wygraną Wielkiego Szlema oceniła także m.in. 9-krotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych, Monica Seles, która stwierdziła: „Jestem naprawdę zaskoczona, że Radwańska wciąż nie zdobyła tytułu zwyciężczyni Wielkiego Szlema, choć była tak blisko, wygrywając na innych turniejach. Agnieszka jest bardzo konsekwentną zawodniczką, mam tu na myśli np. wygraną w mistrzostwach kończących sezon. Jest świetną tenisistką, ale wydaje się nie być w stanie wygrać Wielkiego Szlema. Mam nadzieję, że uda się jej to zmienić. Wciąż jest młoda, a będąc w grze już od kilku dobrych lat wie, co musi zrobić. Bardzo chętnie zobaczę jak doprowadza sprawy do szczęśliwego końca, co obserwowaliśmy w tym roku na przykładnie Angelique Kerber.”

 

Agnieszka odpowiedziała również na kilka szybkich pytań prowadzącego program, Pata Casha m.in. o to kto jest najgłośniejszą zawodniczką w szatni, z kim ćwiczy jej się najlepiej na korcie i kto, zdaniem Radwańskiej, ma najsilniejszy serwis.: „Najgłośniejsza zawodniczka? Jelena Janković!”

Źródło: CNN „Open Court”

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.