1. Allen-Fox-Winning-Mental-MatchZłota zasada mówi: nigdy nie rób niczego na korcie, co nie pomaga Ci wygrywać.
  2. Tenis to bardzo emocjonalna gra. Granie na najwyższym poziomie wymaga kontroli tych emocji.
  3. Trzy najczęściej występujące problemy z emocjami w tenisie to: złość – najłatwiejsze do naprawienia, odpuszczanie meczu bez walki – trudniejsze do naprawienia oraz tzw. hebel którego nigdy całkowicie nie da się naprawić.
  4. Stres jest wrogiem podczas rywalizacji. Zminimalizuj go pamiętając o tym, że grasz w tenisa dla przyjemności.
  5. Nie okłamuj się jeśli chodzi o chęć wygrania. To naturalne, że każdy chce wygrywać, lecz aby zwiększyć swoje szansę na wygraną, zrezygnuj z mechanizmów obronnych i rywalizuj w pełni.
  6. Stres pojawia się kiedy ludzie próbują sprawować kontrolę nad sytuacjami, których nie da się kontrolować. Wygranie meczu z przeciwnikiem, który jest na równym poziomie jest poza kontrolą, więc nie stresuj się skupiając się na tym podczas rywalizacji.
  7. Pod presją, nasza logika przestaje być pewna, ponieważ emocje na nią wpływają. Sztuka polega na tym, abyś przed meczem wiedział jak będziesz sobie radził ze stresem i małymi rozczarowaniami, które niechybnie zawsze występują podczas rywalizacji.
  8. Spraw, by Twój inteligentny umysł był kapitanem statku a emocje jego oficerem, a nie na odwrót.
  9. Stres wywołany z przegraniem prawie wygranego meczu jest zawsze obecny, ponieważ możesz zagrać prawie idealny mecz i wciąż go przegrać.
  10. Każdy łapie hebla. Zaakceptuj to jako część rywalizacji i nie reaguj. Myśl o następnym punkcie.

Podobał Ci się ten artykuł?

Dołącz do nas i nie przegap żadnego ciekawego artykułu ani newsu.

Dzięki za zapis.